piątek, 17 czerwca 2016

Przyczyny hemoroidów

Co przyczynia się do powstawania hemoroidów?

Jeżeli jesteś na tej stronie to na pewno nie przypadkowo, a dlatego że potrzebujesz informacji na temat możliwych przyczyn żylaków odbytu, czyli popularnie zwane hemoroidami. Najprawdopodobniejszy powód to sposób prowadzenia Twojego trybu życia.

I tu już pewnie rodzi się w Twojej głowie świadomość, że faktycznie coś może być nie tak. I oczywiście masz rację, a poniższe przykłady tylko utwierdzą Cię w tym przekonaniu.

Do powstawania choroby hemoroidalnej może przyczynić się siedzący tryb życia, który w dzisiejszych czasach jest nieunikniony. Po kilka godzin pracujemy za biurkiem, a da się to robić tylko w pozycji siedzącej. Ale jaki to ma wpływ na nasze dolegliwości? Dzieje się tak ponieważ dla ludzkiego organizmu pozycja siedząca jest po prostu nienaturalna, w pozycji siedzącej naciskamy na żyly odbytu a to już są korzystne warunki dla tej choroby. Różne warunki panują w pracy, ale warto zadbać o to aby co chociaz pół godziny przespacerować się, oczywiście nie na papierosa a chociażby do automatu po naturalny sok czy wodę.

Warto też zadbać o ruch przed pracą i po niej, zamiast samochodu do pracy można przyjechać komunikacją miejską (spacer na przystanek) czy rowerem i tym samym nie korkować jeszcze bardziej swojego miasta, tym bardziej że powstaje coraz wiecej kilometrów nowych scieżek rowerowych.

Również jeżeli nie masz po prostu możliwości zrezygnowania ze swojego samochodu to warto zadbać o to aby po pracy wspólnie z rodziną lub samemu pospacerować, lub zacząć uprawiać biegi, a kto wie może w przyszłości wystartujesz w maratonie...

Aby mieć moc do trenowania, należy zadbać o odpowiednią dietę, ma ona znaczny wpływ jeżeli chodzi o przyczyny powstawania hemoroidów. Niezdrowe odżywianie, a więc ubogie w witaminy i minerały, a także składniki odżywcze powodują zaburzenia w prawidłowej pracy naszego organizmu. Również dieta uboga w błonnik, który jest niezbędny w prawidłowej pracy układu pokarmowego. Jego niedobory skutkują problemami z wypróżnianiem.

Trzeba jeść pełnowartościowe posiłki, omijać z daleka jedzenie typu fast food, jeść dużo owoców i warzyw. Unikać napojów gazowanych, a pić dużo wody niegazowanej.

Inne powody powstawania hemoroidów:

• starzenie się

• podnoszenie ciężarów

• długie siedzenie na toalecie

• częste biegunki

• choroby wątroby

• nadwaga

• ostre jedzenie

• ostatnie sześć miesięcy ciąży oraz poród

• kichanie, przewlekły kaszel

• nadmierny śmiech

Źródło:
http://zylaki.aid.pl/jakie-sa-przyczyny-powstawania-hemoroidow/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz