poniedziałek, 16 maja 2016

Domowe leczenie hemoroidów

Hemoroidy to oczywiście bardzo problematyczna i wstydliwa choroba, dlatego wiele osób wstydzi się iść do lekarza czy chociażby do apteki po leki lub maści na hemoroidy. Dlatego też wielu z nich próbuje szukać domowych sposobów na żylaki odbytu. Jest wiele metod domowych ale na pewno trzeba pamiętać o tym, że nic nam tak nie pomoże jak fachowa porada lekarska. A metody domowe należy traktować jako swojego rodzaju wspomagacz Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa kilka sposobów na załagodzenie schorzenia żylaków odbytu:

Należy pamiętać aby po wypróżnieniu zadbać o to aby dokładnie wyczyścić okolice odbytu. Nie używaj do tego szorstkiego papieru który tylko może podrażnić naskórek, lepiej używać białego miękkiego papieru, a jeszcze lepiej jest używać nawilżonych chusteczek higienicznych, które stosuje się również u niemowląt. 

Inne domowe sposoby na hemoroidy:
Ciepła kąpiel, ciepła woda wspomaga krążenie a także łagodzi podrażnienia i ból. Wystarczy nalać wody do wanny około na ok 8-10cm, następnie usiąść w wygodnej pozycji i moczyć się tak przez około 20 minut, a od czasu do czasu dolewać ciepłej wody. Do wody można również dolać kropelkę olejku leczniczego.

Wywar z oczaru wirginijskiego który obkurcza naczynia krwionośne i zatrzymuje krwawienie. Wystarczy nasączyć nim wacik i umieścić w odbycie -jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zewnętrzne hemoroidy zwłaszcza krwawiące

Okład z gotowanej cebuli. Należy ugotować cebulę w całości, następnie pokroić w plastry i jeszcze ciepłą przyłożyć do odbytu aż do momentu kiedy wystygnie. Można również ugotować cebulę, wycisnąć z niej sok i na wacik lub tampon i smarować bolesne miejsce. Do soku z cebuli można też dodać kroplę olejku aby okład był łagodniejszy. wtedy sok wyciskamy do jakiegoś pojemnika i mieszamy z olejkiem.

Maści i kremy łagodzące które dostępne są w każdej aptece, przyspieszają one łagodzenie obrzęków. 


Torebka ekspresowej herbaty - na pewno kiedyś miałaś/eś styczność oczywiście nie pijąc herbatę, a łagodząc np spuchnięte oko. Herbata działa łagodząco a także wykazuje naturalne właściwości wyciągające ból. Wystarczy przyłożyć ciepłą i wilgotną torebkę herbaty ekspresowej w okolice odbytu.

Zimny okład z lodu - Stosowany jest w przypadkach silnego bólu. należy go przyłożyć w okolice odbytu i trzymać przez kilka minut.

Na koniec przypominamy, że metody domowe na hemoroidy powinny być traktowane jako dodatek do profesjonalnego leczenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz